Počasie na kurze

Hovorí sa, že kto chce hľadá spôsoby, kto nechce, hľadá dôvody. Vieme, že pre mnohých je neprijateľné, aby absolvovali kurz nordic walking počas dažďa, silného sneženia alebo aj v lete počas horúceho dňa, keď je na oblohe príliš horúce slnko. A práve preto sme sa rozhodli, že keď už máme v Považskej Bystrici nad hlavami diaľnicu, tak to aj využijeme. Z tohto dôvodu presúvame naše kurzy počas nepriaznivého a nevhodného počasia pod diaľničný most pri našom meste, kde máme krytý priestor v dĺžke približne 2 km.

Áno, je pravda, že prostredie pod diaľnicou nie je vizuálne úplne dokonalé, je pravda aj to, že vtedy nepočujeme štebotanie vtáčikov, ale na druhej strane to kompenzuje výborna rovinatá trasa, ktorá je ako stvorená na učenie sa správnej techniky nordic walking. Neskôr, keď bude lepšie počasie, tak vy môžete ďalej trénovať už sami v ideálnejších podmienkach vo vami zvolenej lokalite.

Samozrejme, že občas sa s nami počasie zahrá a hlavne počas mimoriadne silného vetra je neprijateľne aj pre nás, keď sme schovaní pod diaľnicou. V takýchto extrémnych prípadoch sa samozrejme vieme telefonicky dohodnúť na preložení kurzu na nejaký iný prijateľnejší deň.