Vybavenie pre nordic walking

V skutočnosti je to jeden z najlacnejších športov. Potrebujete len špeciálne nordic walkingové palice, ktoré Vám na kurze inštruktor zdarma požičia, polovičnú športovú obuv a ideálne je mať ľadvinku na mobil, prípadne doklady. Prosím vyvarujte sa toho, aby ste mobil nosili v kabelke, prípadne v taške na pleci. Pri nordic walkingu potrebujete mať voľné ruky a ideálne aj voľný chrbát. Menší ruksak na chrbát je síce prípustný, ale oveľa lepšia je ľadvinka okolo pásu, aby ste mali chrbát voľný.

Prvé palice rozhodne odporúčame kúpiť až po porade s inštruktorom, ktorý Vám poradí, načo si dať pri kúpe pozor. Ak už ste sa rozhodli, že si kúpite nordic walkingové palice sami, tak si dajte prosím pozor, aby ste nekúpili tzv. turistické resp. trekingové palice. S takýmito palicami totiž nie je možné vykonávať nordic walking správnou technikou. V prípade záujmu si môžete u inštruktora po kurze vyskúšať rôzne druhy palíc a poradí Vám aj to, kde sa dajú takéto palice kúpiť za najlepšie ceny.

Pri nordic walkingu používame výlučne polovičné topánky, v zime maximálne trojštvrťové, aby bolo možné zapojiť väčšie množstvo svalov aj na chodidle. Ideálne sú polovičné turistické outdoorové (trekové) topánky a pokiaľ budete chodiť aj za mokra, tak Vám odporúčame kúpiť si nepremokavé (s membránou). Takéto topánky však nepatria medzi povinnú výbavu. Nordic walking je možné vykonávať prakticky v akýchkoľvek teniskách.

Na nordic walking nepotrebujete žiadne špeciálne oblečenie. Ideálne je nejaké športové alebo turistické oblečenie, pozor si dajte hlavne na to, aby ste nemali príliš široké nohavice, a aby vám z nich netrčali šnúrky na zaťahovanie, lebo tie by ste si to mohli zachytiť paličkami. Počas chladnejších dní je ideálna funkčná bielizeň, ktorá zabezpečuje teplo a odvod potu.